Innovation Mind

Jak udělat z lidí ve firmě inovátory

Inovátorem se může stát každý“, řekl David Kelley, zakladatel jedné z nejinovativnějších firem současnosti. Vedeni tímto pravidlem jsme se spojili s 3M, hlavním partnerem České inovace, a spustili program Innovation Mind. Pomohli jsme 3M nabrat nový směr na cestě za inovacemi a vyšším výdělkem.

Innovation mind je změnový projekt. A co že se to mění? Firemní kultura 3M. 3M patří mezi generální partnery České inovace, je také inovačním partnerem každoročně pořádané konference Retail Summit. Zkrátka na poli inovace není žádným nováčkem. „… Chci předejít tomu, aby lidé ve firmě upadli do provozní slepoty, proto jim spolu s Direct People dáváme inspirace, školíme je…“, říká inovační leader ve 3M Jan Mašek.

Jak udělat to, aby zaměstnanci nosili nové nápady a uměli je prodat? Inspirujte je, naučte je jinak myslet a pošlete je do terénu.

Vytvořili a spustili jsme program, jehož cílem je budování inovátorské mysli v každém z účastníků. A to vše v rámci mezidivizních týmů.

Co to znamená? Firemní kulturu ve 3M měníme skrze lidi, účastníky projektu, ve kterých prostřednictvím pravidelně se opakujících učících se tréninků, diskusních snídaní a celodenních workshopů na vymýšlení nápadů, pěstujeme inovátory. „Oceňuji vybřednutí ze specifických problémů, hlavně taky otevřenou mysl, …,“ hodnotí akce zúčastnění.

Úspěšným inovátorem se může stát každý, dokladem toho je náš projekt ve 3M Česko.

„Jak udělat to, aby zaměstnanci nosili nové nápady a uměli je prodat? Inspirujte je, naučte je jinak myslet a pošlete je do terénu.“