Levná tramvajenka

Když máte skvělý nápad, roste projekt sám

Měsíční kupon na pražskou MHD si každý měsíc kupuje zhruba 200 000 cestujících. A to především proto, že na roční kupon nemají peníze, i když by je vyšel levněji. A právě to řeší náš projekt LevnáTramvajenka.cz. Cestujícím prodává roční jízdenku na splátky, díky čemuž lidé ušetří až 1 812 korun ročně. Po dvou a půl letech máme sedm tisíc spokojených klientů a naši klienti službu sami doporučují, což je podnikatelův sen.

Svým nápadům věříme

S myšlenkou Levné tramvajenky (LT) jsme přišli v rámci projektu, který jsme tvořili pro našeho klienta. Ten se ale rozhodl nápad nerealizovat kvůli tomu, že byl hodně vzdálen jeho core businessu, tak jsme se do toho pustili sami. Věřili jsme, že potenciál trhu je veliký, protože z našeho výzkumu vyplynulo, že celá třetina lidí, kteří jezdí na měsíční kupon, by si ráda pořídila roční kupon, ale nemá na něj peníze.

Za 5 měsíců v zisku

V prosinci 2014 jsme mapovali trh a potenciální cílovou skupinu. Po měsíci jsme spustili webové stránky a během několika týdnů jsme měli 100 klientů, a to na základě minimální komunikace. Již v dubnu si na sebe služba provozně vydělala.

První milion a investor

V srpnu 2015 vstoupili do projektu investoři, kteří poskytli stabilní finanční zázemí pro jeho dlouhodobý rozvoj. V tu dobu měla Levná tramvajenka již více než 1 000 zákazníků. Po roce fungování dosáhl projekt obratu milion korun. A co víc, více než dvě třetiny zákazníků si přes nás koupily kupon i v dalších dvou letech. Procento neplatičů zůstává stabilně nízko pod běžnou hranicí 3–5 %.

Jsme v trafikách Relay

Projekt jsme za dobu jeho existence dvakrát podpořili marketingovou kampaní. Nicméně nadšení zákazníků nejen z produktu samotného, ale i z vyladěného zákaznického servisu způsobilo, že klienti začali službu sami doporučovat. V červnu 2016 jsme rozšířili distribuci a Levná tramvajenka začala být k dostání ve vybraných trafikách sítě Relay. A počet trafik nabízejících LT dál roste. Stejně jako počet spokojených klientů. Každý měsíc jich přibude zhruba 400. Tento jednoduchý, ale chytrý nápad oslovil celkově už téměř 7 000 lidí.

Co řekli naši zákazníci o Levné tramvajence:

Zdenka Krejčová: „Poté, co mě včera chytl revizor a já v domnění, že mám kartu nabitou a bohužel to tak nebylo, jsem ihned zažádala o Levnou tramvajenku, jelikož v mém případě se to vyplatí a nemusím na nic myslet, a hlavně stát metrové fronty.“

Roman Vlastník: „Člověk na nic nemusí myslet, vše funguje, jak má :)“

Zuzana Fejfarová: „Ušetříme s přítelem 300 Kč měsíčně, a i když by se roční kupon vyplatil, jsme spokojeni a určitě doporučujeme těm, kdo si nemohou roční dovolit najednou.“