T-Mobile

Půjčka od T-Mobile? Lidé řekli jasné ano

T-Mobile je jednička na trhu operátorů, ale zároveň i společnost, která hledá neustále nové příležitosti, jak rozšířit své produkty a služby. A jedním ze směrů, který se T-Mobile rozhodl prozkoumat, jsou i finanční služby, konkrétně půjčky. Aby zjistil jejich atraktivitu a vyčíslil potenciál trhu, spojil se s Direct People.

Direct People nejprve mluvili s klienty T-Mobile o různých konceptech produktů finančních služeb. Na základě poznání potřeb klientů nadesignovali parametry tří finančních produktů. V dalším kole už si klienti vyzkoušeli sjednání produktů nanečisto a ve třetím kole, poučeni z předchozích kol, se jeden vybraný a propracovaný produkt začal nabízet na pobočkách T-Mobile. A 68 % klientů závazně potvrdilo zájem o tuto půjčku. Navíc všechna tři kola, během nichž se realizační tým potkal se 44 klienty, proběhla velmi rychle, vše se stihlo během jediného měsíce!

Následovalo ladění produktu, který v testování nejvíce bodoval, a velký pilot. V jeho rámci bylo osloveno 50 tisíc klientů T-Mobile a nabídkou této půjčky. A výsledek byl fenomenální: během jediného týdne o ni požádalo 1000 klientů! Výsledky počátečního experimentu i pilotu a spočítaného potenciálu trhu byly natolik přesvědčivé, že se T-Mobile rozhodl produkt nabídnout celému trhu a uvažuje o jeho uvedení i na slovenský trh. V tuto chvíli chystá ve spolupráci s finančním partnerem spuštění produktu v ostrém provozu v Česku, takže příští rok o T-Mobile nejspíš uslyšíme i v jiném kontextu než jen jako o mobilním operátorovi.

Parametry produktu, který si získal zákazníky:

  • Výše půjčky se bude pohybovat od 5000 do 15 000 Kč a bude nastavitelná po 200 Kč.
  • Zákazník předem bude jasně vědět, kolik přeplatí. Je to dokonce tak jednoduché, že si to spočítá z hlavy: deset splátek + jedna splátka navíc jako úrok.
  • Splátka se bude platit spolu s fakturou za telefon, tedy žádné extra platby, nic dalšího, na co je třeba myslet.
  • Na rozdíl od většiny finančních institucí, které předčasné splacení závazku spíše sankcionizují, bude tato půjčka nabízet odměnu za předčasné splacení ve formě slevy 25 % na paušál na 2 měsíce.
  • Předschválení u T-Mobile znamená 100% jistotu, že klient půjčku skutečně dostane.
  • Peníze budou na bankovní účet připsány do několika hodin.
  • Produkt bude možné pořídit v online kanále.

„Rozjet v T-Mobile nabídku finančních produktů bylo mým snem. Zároveň jsem se ale obával, že začít podnikat v úplně jiném oboru může skončit velkým fiaskem. Prototypování s Direct People bylo proto ideální příležitostí, jak si ověřit, které naše hypotézy jsou správné a které nikoli. Projekt způsobil ve firmě malou revoluci. Důsledným nastavením všech parametrů produktu, zvolením kanálového mixu a správného oslovení v kampani jsme dosáhli prodejní úspěšnosti jako nikdy předtím. Že se jednalo o velký úspěch mi došlo až poté, co mi osobně volal generální ředitel a jeli jsme projekt prezentovat na setkání finančních ředitelů celého Deutsche Telekomu. Velký podíl na tomto úspěchu patří Direct People!“

Pavel Vlasaný Senior Management Payments and Collections