Direct People - Daniela Velová Direct People - Daniela Velová

Daniela Velová Communications Manager

Mojí hlavní odpovědností je informovat blízký vesmír o skvělých inovacích, které v Direct People děláme, a starat se o to, aby naše populární Inovační jednohubky byly stále lepší. V PR, marketingu a médiích pracuji 15 let a za tu dobu jsem si vyzkoušela spoustu rolí. Řídila jsem týmy i velké projekty a zakázky, radila neziskovkám, intenzivně se věnovala krizové komunikaci, psala jsem články, texty, blogy… A pořád je co se učit, proto jsem v Direct People, kde mám možnost zkoušet nové věci.

Moje cesta do Direct People

Už během studií bohemistiky na Filozofické fakultě UK jsem sbírala zkušenosti v nakladatelských domech a v médiích, kde jsem vystřídala různé pozice. Když přišla nabídka z PR, neváhala jsem. PR – interní a externí komunikace – nabízela pestrou škálu činností a hlavně bohatý kontakt s lidmi, a to mě lákalo. Po šesti letech v agenturách jsem vyzkoušela i stranu klienta a následně volnou nohu a projektovou práci pro nejrůznější zákazníky včetně neziskového sektoru.

A jak jsem se dostala do Direct People? Vlastně náhodou. Firmu jsem znala, protože pracovala pro ING a já jsem od kolegů z projektového týmu věděla, že to jsou borci, kteří nemají na trhu konkurenci. Po první osobní schůzce jsem věděla, že tam chci. Že to bude dream job. A skutečně je.

Projekty, který mě bavily

Těžko vybrat, ale za jednu z největších zkušeností považuji rebranding pojišťovny ING na NN. Byl to projekt velký, zajímavý, mezinárodní, náročný – a navíc na něj bylo dost málo času. Ale povedlo se! A měla jsem ráda i všechny krizové komunikace, kterými jsem si prošla. Je to adrenalin, kdy nikdy nevíte, jak to dopadne. Ale když se vše dobře připraví a člověk jedná dle selského rozumu a vlastní intuice, může se krize změnit v příležitost – a nakonec i dobře posloužit.

Pár slov o mně

Jsem organizovaná, efektivní, rychlá. A patřím k zodpovědnějším jedincům na této planetě, a tak deadliny jsou pro mne svaté. Mám ráda kvalitní přípravu, dobrý plán a profi exekuci. Nezbytnou součástí mého života je humor, obzvlášť ten absurdní nebo nekorektní.

Jsem členkou ženského hnutí Minerva 21 a několik let také působím jako porotkyně v České ceně za PR.

Vždycky jsem sportovala a chvíli to vypadalo, že to bude hlavní náplň mého života. Ale pak u mě převážil zájem o literaturu a český underground, a tak jsem se z atletického oválu přesunula do kaváren, klubů a později do poslucháren. Přesto bez sportu nemohu být, věnuji se józe a scénickému tanci. Ráda fotím a čtu, aktuálně se zajímám o trendy ve vzdělávání. Pokud rodina a čas dovolí, zajdu do klubového kina nebo na výstavu.