Direct People - Kristýna Bartošová Direct People - Kristýna Bartošová

Kristýna Bartošová Innovation Designer

Vždycky mě bavilo hledat nová řešení a vymýšlet, co a jak by bylo dobré zlepšit na již existujících věcech. Anebo jak k zdánlivě neřešitelnému a komplexnímu problému přistupovat z nových úhlů. Inovace a human-centered design mě sice před lety potkaly tak nějak náhodou, ale už mě nepustily. V Direct People jsem tím pádem naskočila do rozjetého vlaku a zatím si tu jízdu hodně užívám.

Moje cesta do Direct People

Studovala jsem mezinárodní vztahy v ČR a Velké Británii a zároveň jsem pracovala na různých pozicích pro řadu soukromých firem i veřejných institucí (pro Velvyslanectví ČR ve Washingtonu, pro Člověka v tísni a pak pro spoustu dalších, které nemají tak zvučná jména).

Během studia jsem byla vybrána k účasti na letním kurzu Women, Innovation and Social Entrepreneurship od Global Leadership Exchange, který mohl za to, že jsem se rozhodla nevydat se cestou diplomacie, ale začít se věnovat dosud neobjeveným nápadům a inovacím. A tak jsem v Direct People. Okouzlilo mě, na čem a pro koho pracují – a hlavně s jakými výsledky.

Projekty, které mě bavily

Jedním z nejzajímavějších projektů, na kterém jsem se dosud podílela, byl ten pro Škoda Auto, jehož cílem bylo objevit příležitosti v oblasti mobility. Bylo to rychlé, velmi inspirativní a hlavně hmatatelné. A já se na tom naučila spoustu nových věcí.

Velkou zkušeností byl i projekt pro Europe Direct Hradec Králové. Zadáním bylo zvýšit účast prvovoličů ve volbách do Evropského parlamentu. A tak jsme objížděli střední školy a hráli si se studenty na Evropský parlament – včetně všech frakcí, zájmových skupin a hlasovacích procedur.

Pár slov o mně

Mými přednostmi jsou především dobré kritické a analytické myšlení, bezbřehá chuť se učit novým věcem, kreativita, empatie, spolehlivost, stálý úsměv na tváři a chuť a schopnost hledat to nejlepší řešení problému tak dlouho, dokud ho neobjevím.

Věřím totiž, že v dnešní době už nestačí dělat svou práci stejně dobře a spolehlivě pořád dokola, ale že je třeba být flexibilní a umět se přizpůsobovat změnám kolem nás, které přichází čím dál rychleji.

Mým snem je umět kombinovat cestování a práci. Takže musím nějak vymyslet, jak to skloubit. V zimě se bavím lyžováním a po zbytek roku závěsnou akrobacií a spoustou dalších sportů. Ráda fotím na analog, jachtařím, létám, mám ráda bublifuky a hraju únikové hry.

Nejlepší je pro mne mít vítr ve vlasech a pocit, že žiju. Teď a tady. Protože cesta je cíl.