Direct People - Lenka Kočková Direct People - Lenka Kočková

Lenka Kočková Innovation Designer

Mám ráda výzvy. A tak jsem šla studovat inovace a podnikání na jednu z nejlepších evropských univerzit. Vyzkoušela jsem si, jak těžké je uspět s vlastním byznysem v USA, a podílela jsem se na řízení a rozvoji start-upu v Singapuru. A vždy jsem si vybírala práce, kde budu mít možnost vytvářet a ovlivňovat podobu produktů a služeb tak, aby pro zákazníka měly smysl.

Moje cesta do Direct People

Po dokončení bakalářského studia na Vysoké škole finanční a správní a několika semestrech na Vysoké škole ekonomické jsem dospěla k tomu, že mi systém českého školství – postavený na teorii s nulovým přesahem do praxe – nevyhovuje. Rozhodla jsem se jít studovat do Dánska, kde se učí, jak řešit skutečné problémy. Díky magisterskému oboru Innovation & Enterpreneurship jsem každý semestr pracovala na projektech s dánskými i mezinárodními firmami, a naučené poznatky tak hned prověřila v praxi. Pro diplomovou práci jsem zvolila téma, jak metodologii Lean Startup využít v inovačním procesu v korporacích, konkrétně ve firmě Procter & Gamble.

Během studia jsem také absolvovala několik stáží, třeba Sales & Leadership Programme v USA od Southwestern Advantage. Ten umožňuje studentům vyzkoušet si vést vlastní byznys, naučit se prodávat, nastavovat cíle atp. Jednalo se o „door to door“ prodej vzdělávacího systému, kde byl člověk odměňován jen na základě provize. Byla to velká výzva, ale zároveň to byla škola k nezaplacení. Po dobu tří let, jsem měla možnost postavit a vést svůj vlastní tým, spoluvedla jsem celou organizaci cca 30 lidí, trénovala je v obchodních dovednostech a pomáhala jim se prosadit. Zároveň jsem se účastnila významných sales & management školení ve Spojených státech i v Evropě.

Vždy jsem se viděla v práci, kde budu mít možnost vytvářet a ovlivňovat design produktů a služeb, aby pro zákazníka měly smysl. Určitým způsobem měnit svět, i když třeba jen malými kroky. Po skončení studia jsem měla jasno: nechci do korporace a chci dělat inovace tak, jak se dělat mají. A proto jsem tady :).

Projekt, který mě bavil

Během studia v Dánsku jsem absolvovala stáž u singapurského start-upu. Firma vyvíjela a prodávala softwarovou platformu pro sportovní kluby, které díky ní mohly snáze komunikovat se svými členy a celkově lépe řídit svou činnost. Zatímco programátoři a grafici neustále zdokonalovali aplikaci, já jsem spolu s CEO firmy měla na starosti business development a marketing. Byla to skvělá zkušenost – během několika měsíců jsem se naučila velkou spoustu obchodně-marketingových činností.

Pár slov o mně

Miluju jakýkoli sport a ráda vzpomínám na časy, kdy můj veškerý volný čas zabíral akrobatický rock ‚n‘ roll, ve kterém jsem dvakrát vybojovala titul mistryně světa. Jsem fanda do cizích jazyků, objevování nových kultur, a když to jen trošku jde, výšlapů na sopky a hory za východem slunce.