Direct People - Lucie Pazderová Direct People - Lucie Pazderová

Lucie Pazderová Innovation Designer

Jsem původem konzultantka z „velké čtyřky“, kterou dostaly principy human-centered designu (HCD). Celý svůj profesní život jsem strávila prací na inovačních a rozvojových projektech v bankách. Vždy jsem v nich balancovala mezi obchodem, technologiemi a strategií. Nakonec to byl lidský aspekt HCD, který dal všemu smysl.

Věřím, že bez upřímného naslouchání, schopnosti empatie a sebereflexe se neobejde ani to nejlepší technické provedení a ta nejgeniálnější obchodní strategie. HCD je přístup, který přináší užitek nejen firmám, ale především lidem a společnosti. Proto jsem ráda, že jsem skončila u mistrů tohoto oboru u nás – v Direct People – a můžu tento princip šířit dál.

Moje cesta do Direct People

Díky tenisu, který jsem od malička závodně hrála, a mým rodičům, kteří mě k němu vedli, jsem dostala sportovní stipendium na Temple University ve Philadelphii. Pět let jsem tam studovala mezinárodní obchod a finance, z nichž jsem nakonec získala titul Master of Science.

Po návratu do Česka jsem nastoupila jako konzultantka do firmy Greyson. Díky tomu jsem poprvé přičichla k úžasnému světu IT. Po dvou letech strávených rozvojem internetového bankovnictví u klienta jsem dostala nabídku od společnosti Deloitte. Pod jejími křídly jsem například pomáhala zastavit odliv klientů z banky, byla jsem analytičkou na velké strategické IT dodávce, připravovala jsem migrační strategie a nástroje a designovala jsem chatboty. Nakonec jsem se dostala na pomezí byznysu a IT velké banky, kde jsem tvořila nové digitální bankovní služby.

Postupně jsem zjistila, že kromě samotného vymýšlení a designu služeb mě nejvíc baví jejich testování. Ty střety s realitou, když jsme ověřovali, jak se lidem „z ulice“ pracuje s našimi produkty a zda je mají rádi, byly vždy těmi nejzajímavějšími chvílemi, které s projektem nejvíce pohnuly. Dodávaly mi energii, směr i určité zadostiučinění. Když jsem se pak zúčastnila týdenního školení na service design v Itálii, stalo se HCD tím dílkem, který mi v celé skládačce chyběl. Bylo mi jasné, že tak chci věci dělat. A když něco opravdu chcete, tak se to splní. A mně se to splnilo, protože jsem dostala nabídku z Direct People.

Projekt, který mě bavil

Bavily mě všechny projekty. Hlavně proto, že v bankách člověk tvoří věci, které mají dopad na spoustu lidí. Účet v bance má každý z nás a spousta lidí v bankách i pracuje. Ve velkých korporacích člověk utopí hodně energie v nekonečném kolotoči budgetů, prioritizací a obhajoby názorů. Nejvíce mě proto vždy bavilo, když jsme šli s kůží na trh a ukázali jsme naše návrhy lidem (i když to někdy bolelo J). Takhle jsme například v jedné z největších českých bank vypiplali přihlašovací proces pro statisíce klientů a vytvořili jsme pro ně mobilní aplikaci, která jim výrazně usnadní a zároveň zvýší bezpečnost každodenního posílání peněz.

Pár slov o mně

Po téměř dvaceti letech závodního tenisu jsem se přes běhání a několik půlmaratonů dostala až k józe, která mě teď baví nejvíc. Největší část svých příjmů utratím jako správný mileniál za cestování, a to nejlépe jen s lehkým batohem. Velmi fandím zero-waste a organizaci Center for Humane Technology, která bojuje za lidštější technologie.

Kontaktujte mě.