Direct People - Markéta Horáková Direct People - Markéta Horáková

Markéta Horáková Innovation Designer

Při designování produktů a služeb využívám svých dlouholetých zkušeností s grafickým designem a UX. Znám celý proces od vzniku nápadu, vývoj až po samotnou exekuci, což mi hodně pomáhá. Na této práci mě baví to, že se člověk dostane i k oblastem, na které by běžně nenarazil. Proto si i tolik užívám fázi ponoření se do problematiky a čerpání nových informací. Umím mluvit s lidmi, naslouchat jim a reflektovat to, co řeknou, což je v mé práci stěžejní.

Moje cesta do Direct People

Původně jsem studovala psychologii, odtud jsem ale ve 4. ročníku utekla. Založili jsme tehdy grafické studio, ze kterého je dnes digitální agentura 2Fresh. Tam jsem začala dělat grafický design, který jsem se naučila sama skrze tutoriály. Hodně jsem se inspirovala v zahraničí a sledovala tamější trendy. Postupem času jsem se dostala až k UX.

Po odchodu z agentury jsem třeba spoludesignovala informační a zábavní portál pro vlaky a autobusy. Poslední rok jsem potom strávila v Creative Docku, a když jsem se začala poohlížet po něčem novém, Direct People mi padli do oka jak typem projektů, které tu vznikají, tak stylem komunikace.

Projekty, které mě bavily

Skvělá byla třeba práce pro Pepsi Colu, která chtěla vytvořit firemní web. Naše pojetí reflektovalo firemní filozofii a atmosféru a podařilo se vymyslet i nápaditý design, což ocenila i odborná porota a my za něj získali ocenění WebTop100 v oblasti gastronomie.

Vážím si i spolupráce se společností CDN77, kterou jsem si moc užívala a hodně se v ní i naučila. Mezi mé další oblíbené projekty patří mapování.cz – web, který popisuje vztahy a souvislosti mezi politikou a byznysem.

Pár slov o mně

Jsem upřímná, lidská, ráda se nechávám dojímat a mám ráda hezké věci a dobré jídlo. Taky ráda cvičím jógu a v poslední době jsem začala i s freedivingem.

Mým snem je v budoucnu vlastnit dva resorty, kam budou moci lidé jezdit odpočívat. Jeden bude někde v lesích v Čechách a druhý u moře. Tyhle nápady zatím zůstávají na mé nástěnce na Pinterestu, snad se ale časem dostanu k jejich uskutečnění!

Kontaktujte mě.