Direct People - Michaela Vlasáková Direct People - Michaela Vlasáková

Michaela Vlasáková Senior Innovation Designer

Jsem psycholožka a koučka s ekonomickým backgroundem. A tak díky svému vzdělání i zkušenostem vnáším do projektů docela jinou, ale velmi relevantní dimenzi – totiž pohled a pocity zákazníků. V Direct People vedu především výzkumné a komunikační projekty, ale zkušenosti mám i s řízením inovačních projektů jako takových.

Moje cesta do Direct People

Vystudovala jsem mezinárodní obchod a marketing na Vysoké škole ekonomické a už na škole jsem věděla, že se nechci věnovat pouze ekonomii. Proto jsem začala studovat psychologii na Filozofické fakultě UK a průběžně absolvovala nejrůznější výcviky.

Chtěla jsem si najít práci, v které se bude propojovat a vzájemně doplňovat psychologie s byznysem, protože mě vždy bavili lidé, ale i čísla. Proto jsem zvolila Vodafone, kde jsem si vyzkoušela nejrůznější role, včetně pozice segmentového manažera a poprvé se setkala s human-centered designem a dalšími novými výzkumnými metodami.

Po šesti letech, kdy moje práce začala být především o číslech, jsem odešla a začala si budovat koučovací a lektorovací praxi. Jenže koučink byl zase zcela jednostranně jen o lidech. A tak jsem hledala dál, jak pracovně propojit tyto dva různorodé světy. V Direct People jsem to našla. A nejen to, ale i bezvadné lidi, firemní kulturu snů a navíc další nové metodologie, které se můžu naučit.

Projekt, který mě bavil

Zajímavou zkušenost jsem získala při vedení velkého projektu pro E.ON, jehož cílem bylo definovat zákaznické profily (tzv. persony) a vymyslet, jak získaných poznatků obchodně využít. Vytvořili jsme i strategii, jak persony co nejefektivněji představit a vysvětlit zaměstnancům, kteří s klienty přímo pracují. Byla to skvělá práce pro fajn lidi.

Pár slov o mně

Nemám ráda povrchnost. Chci se dostávat hluboko pod povrch věcí, a to v práci i v mezilidských vztazích. Nemůžu si pomoci, zkrátka to neumím jinak :-)

Myslím, že klienti i kolegové na mě oceňují přesahy do jiných oborů. Jsem sice psycholog a kouč s ekonomickým vzděláním, ale mám i řadu rozličných koníčků, které moje obzory ještě rozšiřují. Zajímám se o fyziku, improvizační divadlo, zážitkovou pedagogiku a další obory. Baví mě tzv. LARP (Live Action Role Planning), městské hry, chodím na šifrovací soutěže a ročně přečtu zhruba stovku knih. Sama si říkám, jak to všechno stíhám :-)