Direct People - Michal Kalousek Direct People - Michal Kalousek

Michal Kalousek Chief Executive Officer, Partner

Direct People jsem zakládal společně s Petrem Šídlem. A za dobu existence firmy jsem vedl nebo se jako byznys konzultant podílel na více než 60 projektech. Zodpovídal jsem za výsledky produktů a jejich úspěšnost na trhu. Spoluzaložil  a investoval jsem i do několika úspěšných i neúspěšných start-upů. Nejsem člověk, který řídí cizí nápady, a tak většinu věcí, které realizuji, také vymyslím. Pokud máte nějaký nápad a chtěli byste ověřit jeho byznys potenciál, ozvěte se mi.

Moje cesta do Direct People

Studoval jsem funkční design na Západočeské univerzitě a během studií jsem skoro dva roky pobýval v USA. Tam jsem se totálně nadchl pro IDEO a přál jsem si pro něj pracovat. Jenže jsem se musel vrátit do Česka, a tak se můj sen neuskutečnil. Ale zrodila se myšlenka na vlastní inovační agenturu.

Po škole jsem první pracovní zkušenosti získal v IT firmě Cleverlance, kde jsem za šest let vyrostl na pozici byznys konzultanta a šéfa testování. Pak jsem přešel na volnou nohu a toto období skončilo založením Direct People s Petrem Šídlem. Od začátku jsme věděli, že nechceme být stejní jako IDEO, chtěli jsme jít vlastní cestou, ale inspirace to byla cenná.

Projekty, které mě bavily

Za svou kariéru jsem pracoval na mnoha projektech, takže je těžké vybrat ty nejzajímavější. Obrovské zkušenosti jsem nasbíral na několika projektech pro Českou spořitelnu, které se týkaly hypoték. A mezi mé pracovní oblíbence patří i LMC. Na základě spolupráce s LMC vznikla například velmi úspěšná aplikace Práce za rohem, která se během osmi měsíců stala nejstahovanější pracovní aplikací.

Pár slov o mně

Mám silnou vnitřní motivaci, a tak co začnu, to i dokončím. Na projektech jsou pro mě nejdůležitější výsledky, nikoli počet hodin nebo slidů. Dokud nemám výsledky, neskončím.

A mou velkou výhodou je i to, že mám dobrou intuici a velmi rychle poznám, co je důležité a co ne, co bude fungovat a co nikoli. Na sobě i ostatních si vážím odvahy, ochoty riskovat a v neposlední řadě i kreativity, protože bez kreativity není inovací.

Mimo práci žiju hlavně svou rodinou, mám tři děti. Rádi cestujeme a milujeme moře. Kdysi jsem na moři trávil opravdu hodně času a mým mottem bylo sea is my land. No a vždy jsem sportoval, což mi zůstalo. Dělal jsem atletiku, box, golf a nyní se věnuji silovému tréninku. V poslední době zkouším hranice možností svého těla, nicméně zatím vyhrává tělo :-)