Direct People - Petr Ekart Direct People - Petr Ekart

Petr Ekart Product Manager

Jako produktového manažera mě nejvíc baví a fascinuje celý proces vývoje. Poznat klienta a podstatu projektu, ponořit se do celé problematiky, zároveň si udržet nadhled coby uživatel a vždy být – jako spolutvůrce produktu – o krok před uživatelem. Každý problém vidím jako výzvu k řešení, protože jsem se naučil, že v onlinu není nic nemožné. V Direct People se starám o projekt vaření.cz, který je skloubením mých dvou dlouhodobých vášní – online prostředí a gastronomie.

Moje cesta do Direct People

V onlinu jsem jako doma. Deset let jsem spoluvytvářel portál mraveniště.cz a také webdesignové studio. Poté jsem začal pracovat v různých reklamních agenturách jako projektový a později i account manažer. V té poslední jsem vedl celé online oddělení, kde jsme měli klienty jako Mercedes-Benz, LG, Lenovo nebo Phillips. Do Direct People mě ale táhlo propojení online i offline aktivit s inovacemi, které není tak časté. Díky kreativnímu prostředí a šikovným kolegům se sám můžu zdokonalovat a učit se nové věci, což mě baví.

Projekty, které mě bavily

Za svou asi největší pracovní výzvu považuji projekt Mraveniště, což byl portál o volnočasových aktivitách s informacemi o ubytování, gastronomii či kultuře. Vznikl okolo roku 2000, kdy byl internet pro běžné uživatele v České republice v začátcích. Kromě práce na samotném portálu bylo naší úlohou i pomoci pochopit uživatelům, co to vůbec portál je a jak pro ně může být taková internetová platforma přínosná.

Druhý větší projekt byl pak portál Buď krásná, který jsme spolu s týmem vývojářů a redaktorek postavili téměř na „zelené louce“. Bez reklam či větší propagace se nám povedlo projekt zviditelnit a dosáhnout velmi dobrých výsledků a čtenosti, což považuji za velký úspěch.

Pár slov o mně

Troufám si říct, že jsem hodně pozitivní člověk. Rád se učím nové věci, nikdy se doopravdy nezastavím a mám rád změny.

Mezi moje největší koníčky patří vaření, sport a cestování. Tam u mě jednoznačně vítězí Asie, fascinuje mě tamní mentalita a kultura, a proto se tam často a rád vracím.

Kontaktujte mě.