Direct People - Petr Šídlo Direct People - Petr Šídlo

Petr Šídlo Chief Commercial Officer, Partner

Zapálený inovátor a vizionář nových cest vedoucích k růstu, novému revenue a odlišení na trhu. Věří, že zdravé podnikání učiní svět lepším. Zakladatel firmy Direct People specializující se na inovace a design služeb (od roku 2012 s více než 100 projekty pro řadu vedoucích firem). Porotce a mentor Social Impact Award, mentor inkubátoru StartUpYard.

První část svého profesního života jsem strávil ve finančních službách a prací na IT a inovačních projektech. Vždy mě fascinovala nízká míra úspěšnosti většiny projektů. Bylo to frustrující nejen pro mě, ale i pro tým. A až po letech zkušeností mi došlo, že chyba není v projektovém řízení ani jiných částech procesu. Že skutečné změny dosáhnu jedině změnou celého paradigmatu. A tak jsem založil Direct People.

Při inovacích vždy vycházíme z toho, co lidé chtějí. To propojíme s byznys pohledem a dostupnými technologiemi. Chceme být užiteční pro co největší spektrum firem, pomáhat jim plnit cíle a stavět skvělé produkty a služby, které budou nejen dělat náš svět o něco lepší, ale i přinášet nové zdroje zisku a růstu pro majitele.

Mojí vizí je, že Direct People budou mít jednou takovou autonomii, že budou vytvářet jen vlastní, zcela nezávislé a funkční věci. Ať už v synergii s velkými firmami, sami za sebe nebo spolu s partnery v rolích investorů.

A aby naše vize nebyla halucinace, máme za sebou už i jednu akci: náš první vlastní projekt měl valuaci 16 milionů Kč po osmi měsících od spuštění. A další projekty jsou na cestě.

Proč jsem založil Direct People

Vystudoval jsem IT a filozofii na Vysoké škole ekonomické. Po škole jsem nejdříve pracoval v marketingu, reklamě a médiích a pak jsem se stal IT konzultantem. Hledal jsem cesty, jak by technologie mohly pomoci velkým firmám.

Poté jsem si vyzkoušel práci na straně klienta – v bance, kde jsem čtyři roky vedl velké byznys a IT projekty. Byla to důležitá zkušenost s tím, jak fungují korporace. Uvědomil jsem si, že většina z nich svým nastavením a priori brání i menším změnám. Poslední tři roky před založením Direct People jsem dělal šéfa consultingu a bankovní divize v Cleverlance, kde jsem nasbíral velké zkušenosti s řízením lidí, byl jsem odpovědný za prodeje a celkové výsledky firmy.

Postupně jsem pochopil, že pokud nezačnu u zákazníka, skutečného příjemce služby či produktu, nikdy výsledky nebudou lepší. A pak jsem díky Michalovi Kalouskovi objevil IDEO a celé to začalo dávat perfektní smysl. Po návštěvě Silicon Valley, kde jsem viděl, jak fungují velké start-upy a inkubátory, bylo navíc jasné, že tvorba inovací je samostatné řemeslo a nový obor a ne otázka králíků z klobouku.

Nakonec všechny zkušenosti vyústily v to, že jsem s Michalem Kalouskem v roce 2010 založil Direct People.

Pár slov o mně

Když něco dělám, tak s nasazením a maximálně se snažím pochopit jak lidi, tak i podstatu věci či problému, který se řeší. Stavím na hluboké empatii a propojování řady i zdánlivě nesouvisejících disciplín a oborů. A proto často moje nápady vedou ke změně zažitých schémat.

Stál jsem u řady velkých konceptů a změn, které v Direct People vznikly – mým největším problémem není nedostatek nápadů, spíše naopak, ale schopnost se rozhodnout, kterými se nezabývat :-)

Můj záběr, co se koníčků týče, je poměrně široký. V minulosti jsem tancoval a měl jsem kdysi i malou školu zaměřenou na moderní tanec. Věnoval jsem se řadu let bojovým uměním, historickému šermu, paintballu, jezdím na motorce a v posledních letech mi nejvíc dávají kite a wake surfing, jóga a silový trénink. Přečtu za rok spoustu knížek, ale mým úplně největším koníčkem jsou holky :-) Moje dvě dcery, s kterými se snažím trávit maximum času.

Články na Directly.

Blog 11. 3. 2017

7 důvodů, proč HCD opravdu funguje

Uvažujete o HCD, ale pořád nejste 100% přesvědčení, že chcete jít touto cestou? Tady se dozvíte, proč říci HCD rozhodně ANO.

human centered design

Celý článek
Blog 24. 11. 2016

Buďte jako Kennedy!

Každá opravdová inovace potřebuje odvážného lídra, který si bude stát za svým, i když přijdou problémy… Pokud řešíte, zda jste tím správným lídrem, inspirujte se čtením o leadershipu a JFK.

inovace JFK leadership

Celý článek
Blog 11. 5. 2016

Inovace nejsou jen o nápadech, ale hlavně o provedení

Začínáte s inovacemi a nejste si jistí, jak začít? Nechte se inspirovat našimi postřehy, na co je dobré nezapomenout.

inovace na co je třeba myslet návod

Celý článek